02.07.2014
IZLET ŠKTD

Iskanje vsaj po eno besedi
 Iskanje po vseh besedah

Leon Banko
Leon Maucec
Andrej Horvat

Zgodba o ponovnem rojstvu »logobrca« v Brezovcih se je zacela nekje junija 1996, morda slabi dve leti nazaj, ko smo nekateri vaaki mladci hodili na takrat le zelo obiskane turnirje malega nogometa. Kakanih velikih izkuaenj seveda nismo imeli, a smo se drzno upirali favoriziranim ekipam, kot sta bili Predanovci in Pulevci. Nemalokrat smo presenetili in turnirje koncali med atirimi najboljaimi. Naaa taktika je bila preprosta: trda obramba in doseci kakaen zadetk iz protinapada. Ogrodje turnirske ekipe je potem tvorilo v istem letu moatvo, ki je pod taktirko Borisa Štivana zacelo nastopati v B skupini lige v Puconcih. Na zacetku smo zaradi izgradnje domacega igriaca tekme igrali v Predanovcih in Lemerju ter po sedmih krogih celo vodili na lestvici s petimi nanizanimi zaporednimi zmagami. Prvo sezono naaega delovanja smo sklenili na aestem mestu. Štiri tocke so nas locile od napredovanja v skupino A. Leto dni pozneje smo bili na sedmem mestu, prvo prilolnost za preboj v A skupino pa smo imeli 25. junija 1999, ko smo bili na tretjem mestu ter igrali kvalifikacije na igriacu v Šalamencih proti Vidoncem. Žal smo po dobri igri nesrecno, predvsem po naaih napakah, izgubili. V sezoni 1999/2000 smo nato v B ligi suvereno postali prvaki ter v ligo uvedli novost, da smo domace tekme igrali ob sobotnih vecernih terminih pod reflektorji. To leto smo bili tudi najbolj Fair Play ekipa. Sledilo je prvo leto v A skupini, kjer nas je cakal boj za obstanek. Na to smo seveda bili pripravljeni in sezono reaili spomladi, ko je trenerske vajeti prvic prevzel Robert Roudi, ki je sicer bil igralec naaega kluba, a je zaradi poakodbe prevzel funkcijo vodenja ekipe. Odlocilno tekmo za obstanek smo odigrali v Vadarcih, kjer je rezultat 4:4 bil dovolj, da smo se obdrlali v ligi. Iz prvoletne izkuanje in spoznanje ekip so nam v naslednjem letu ae kako koristile in Breza je zasedla tretje mesto v A skupini. Krasila nas je disciplina, odlicna igra, veliko atevilo zadetkov, kar je seveda privabljajo mnoge gledalce. Vrhunec te sezone je bil finale pokala tekmovanja Obcine, kjer smo v Šalamencih premagali domace moatvo in visoko v zrak dvignili pokal za naslov Pokalnega prvaka obcine Puconci. Sledili sta ae dve odlicni sezoni, saj smo v letu 2002/2003 bili drugi, v letu 2003/2004 pa cetrti. Leta 2004/2005 smo prvic zbrali tudi naa podmladek, ki se je meril v pionirski ligi ter tam na zacetku bil na repu lestvice, le v naslednji sezoni pa so jim izkuanje in pridobljeno znanje prinesli cetrto mesto. Od leta 2005/2006 so pionirji zaradi majhnega atevila zaceli skupaj nastopati z ekipo Predanovec. Clani so v tem letu zasedli aesto mesto, v naslednjem pa sedmo ter osvojili tretje mesto na pokalnem obcinskem tekmovanju. V letu 2006/2007 smo zasedli osmo mesto, lani pa deveto.

Zemljevid

Highslide JS Highslide JS Highslide JS